Amerikai önkéntesek érkeztek harcolni Ukrajnába
A közösségi médiában megjelenő videók alapján az ukránok oldalán küzdő nemzetközi légió egyre komolyabb szerepet játszik a hadműveletekben.
A közösségi médiában megjelenő videók alapján az ukránok oldalán küzdő nemzetközi légió egyre komolyabb szerepet játszik a hadműveletekben.
Az orosz–ukrán háború nem csak a hadszíntéren zajlik. Van egy retorikai front is, ahol nem a fegyvereké, hanem a nyilatkozatoké, a kimondott vagy éppen ki nem mondott szavaké a főszerep – ezért is bírálhatta keményen Volodimir Zelenszkij a „békeretorikus” Orbánt a brüsszeli csúcson. A retorikának hosszabb távon lesz nagyobb jelentősége, főleg, ha egyes európai politikusok nem vállalják fel nyíltan, hogy a háború költségeit mindenki meg fogja fizetni – kivétel nélkül. Vélemény.
A fővárosi pályaudvarokra továbbra is érkeznek menekültek, ám a vonat, amivel jönnek, jellemzően távolabb lévő vágányokra fut be, ahonnan nekik kell kitalálni, merre tovább – írja a 444.
A Színes Város egyik legismertebb és legnépszerűbb falfestménye egy „Szeresd a szomszédaidat” felirat melletti nagy, piros szív volt, amellyel rengeteg bulizó és turista szelfizett. Most aktuálisabb lett az üzenete.
Az olajtársaság közleményében jelezte: kiállnak Ukrajna mellett.
Az amerikaiak legalább 7 ezerre teszik az orosz halottak számát, az ukránok pedig 16 ezerről számoltak be.
Az elmúlt napokban minden fontosabb piaci szereplő beszüntette tevékenységét az Oroszországban, a pc-s és mobilos játékokhoz is sokkal nehezebben lehet hozzáférni.
Eugene. Ez kétségkívül másképp cseng, mint a Jevgenyij, de sosem volt titok, hogy a világ egyik piacvezető kiberbiztonsági cége, a Kaspersky Lab orosz, ahogyan a névadó főnök, Jevgenyij Kaszperszkij is az. Néhány korábbi kellemetlenség után most, Putyin ukrajnai háborúja miatt csapnak magasra a hullámok az orosz gyökerű, de nemzetközi cég körül. A vállalat vírusvédelmi megoldásainak használatát a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézete sem javasolja.
A magyar miniszterelnök szövetségese egyelőre ilyen szűkszavúan értékeli Magyarország háborús viselkedését.
A Krasukha-4 az egyik legfejlettebb orosz haditechnikai rendszer, aminek egyik elemét nemcsak megszerezték az ukránok, de már úton is van az Egyesült Államok németországi támaszpontjára.
A nyugati szakemberek még most is gyűjtik a bizonyítékokat, de a tisztségviselők már arról beszélnek, hogy az orosz katonai hírszerzés, a GRU az invázió első napjaiban feltörhette a műholdas kommunikációt kínáló amerikai Viasat rendszerét.
A lengyel miniszterelnök szerint az eddigi szankciók nem tartják vissza Oroszországot, ezért további intézkedéseket javasolt, és tíz pontban foglalta össze, mit kellene tenni a nemzetközi közösségnek Ukrajna megmentéséért, valamint azért, hogy eltántorítsák Putyint a harcok folytatásától.
A török elnök szerint az orosz elnöknek kell megtennie az első lépést a béke felé.
Az amerikai elnök Dél-Lengyelországban tartott beszédet az ott állomásozó légideszant-hadosztálynak. A honvédő ukrán civilekről azt mondta, hihetetlenek.
Egy másik katonai vezető elestéről is beszámoltak az ukránok. Oroszország egyik veszteséget sem erősítette meg.
A Spotify nem tudja garantálni a dolgozói és a felhasználói biztonságát Oroszországban, ezért úgy döntött, áprilistól leállítja a szolgáltatását az országban.