Háború Ukrajnában

Háború Ukrajnában

Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.


Moszkvának segít, aki otthon azt hazudja, hogy nem kell fizetni a háborúért
 

Moszkvának segít, aki otthon azt hazudja, hogy nem kell fizetni a háborúért

Az orosz–ukrán háború nem csak a hadszíntéren zajlik. Van egy retorikai front is, ahol nem a fegyvereké, hanem a nyilatkozatoké, a kimondott vagy éppen ki nem mondott szavaké a főszerep – ezért is bírálhatta keményen Volodimir Zelenszkij a „békeretorikus” Orbánt a brüsszeli csúcson. A retorikának hosszabb távon lesz nagyobb jelentősége, főleg, ha egyes európai politikusok nem vállalják fel nyíltan, hogy a háború költségeit mindenki meg fogja fizetni – kivétel nélkül. Vélemény.

Dezső András Dezső András






Veszélyes a Kaspersky vírusirtó? Töröljem a gépemről és telefonomról az orosz programokat?
 

Veszélyes a Kaspersky vírusirtó? Töröljem a gépemről és telefonomról az orosz programokat?

Eugene. Ez kétségkívül másképp cseng, mint a Jevgenyij, de sosem volt titok, hogy a világ egyik piacvezető kiberbiztonsági cége, a Kaspersky Lab orosz, ahogyan a névadó főnök, Jevgenyij Kaszperszkij is az. Néhány korábbi kellemetlenség után most, Putyin ukrajnai háborúja miatt csapnak magasra a hullámok az orosz gyökerű, de nemzetközi cég körül. A vállalat vírusvédelmi megoldásainak használatát a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézete sem javasolja.